Jak tworzyć dobre animacje graficzne?

W wielu przypadkach animowane zdjęcia sprawdzają się lepiej od statycznych obrazów. Ze względu na to, że wybrane elementy znajdują się w ruchu, przykuwają wzrok odbiorcy i bardziej go angażują. Z tego powodu animacje graficzne są powszechnie wykorzystywane jako forma promocji. Krótkie filmy wideo w ciekawy sposób opowiadają historie, które marka chce przekazać klientom. Mogą one dotyczyć zalet danej usługi, sposobu działania produktu czy stanowić oryginalny spot reklamowy. Jak zrobić animację, która spodoba się odbiorcom? Z jakich programów warto korzystać i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Animacje graficzne – jakich programów używać?

Tworzenie animacji ze zdjęć polega na ożywieniu martwych kształtów, które stanowią część grafiki, poprzez wprawienie ich w ruch. Aby tego dokonać, twórca musi wykazać się dużą dawką kreatywności, a także cierpliwości, ponieważ proces jest czasochłonny. Jak stworzyć animację? W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiedni program do animacji 3D lub 2D. Poniżej wymieniamy kilka najpopularniejszych.

Jeśli nie wiesz, jak robić animacje, zacznij od opanowania prostego programu do animacji 3D lub 2D. Może to być np.:

  • Animatron,
  • PowToon,
  • Biteable.

Za ich pomocą można stworzyć ciekawe materiały, a przede wszystkim opanować podstawowe umiejętności. Istnieje wiele programów, które są darmowe lub posiadają bezpłatną wersję próbną – to dobra opcja na początek.

A jak tworzyć animacje na wysokim poziomie? Jeśli chcesz przygotowywać rozbudowane filmy, przyda Ci się bardziej zaawansowany program do robienia animacji 3D. Do najczęściej polecanych należy m.in. oprogramowanie Maya, Cinema 4D czy Autodesk 3ds Max. Dzięki nim stworzysz złożone animacje do filmów na naprawdę wysokim poziomie.

Jak zrobić animację? O czym należy pamiętać?

Jak tworzyć dobre animacje graficzne, które będą sprzedawać? W przypadku przygotowywania profesjonalnych materiałów tego typu należy skupić się na kilku czynnikach. Tworzenie animacji 3D jest tak naprawdę ostatnim etapem złożonego procesu. Od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba ustalić oczekiwania klienta. Jakie cele ma osiągnąć animacja graficzna? Do jakiej grupy docelowej ma trafić jej przekaz? Odpowiedzi na te i inne pytania najlepiej uzyskać za pomocą briefu – to on pomaga ustalić, jak stworzyć animację 3D, która spełni wszystkie wymagania klienta. Dopiero na podstawie szczegółowych informacji można przygotować koncepcję projektu, jego koszt i harmonogram prac.

Po zaakceptowaniu wstępnej koncepcji przychodzi czas na opracowanie scenariusza, ewentualnego skryptu lektorskiego oraz storyboardu. Po zakończeniu tego etapu, z uwzględnieniem ewentualnych zmian i poprawek klienta, można przejść do samego tworzenia animacji w programie. Gotowy materiał trafia w ręce klienta i zostaje opublikowany w Internecie, telewizji lub wykorzystany podczas prezentacji. Jak widać, profesjonalne projektowanie graficzne i tworzenie animacji to czasochłonny proces.

Animacje – jak zrobić? Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie, jak tworzyć animacje 2D i 3D, jest złożona. Aby z sukcesem projektować materiały wideo, trzeba wykazywać odpowiednie predyspozycje: być pomysłowym, otwartym na zmiany i cierpliwym. Należy też posiadać profesjonalny program do robienia animacji 3D i 2D, i mieć opanowaną jego obsługę. To jednak nie koniec wyzwań. Aby tworzyć animowane zdjęcia i animacje graficzne, trzeba dobrze określić ich cel, poznać oczekiwania odbiorców i stworzyć odpowiednią narrację. W przeciwnym razie przygotowany materiał nie spełni swojej roli i okaże się stratą czasu oraz pieniędzy.

Chcesz samodzielnie przygotowywać animacje dla swojej marki, ale nie wiesz, jak zrobić to dobrze? W takiej sytuacji warto zastanowić się nad skorzystaniem ze wsparcia profesjonalistów. Dzięki temu zyskasz pewność, że materiały będą skuteczne, a przy okazji zaoszczędzisz sporo czasu. Nasze studio animacji przygotowuje m.in.:

Zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami

Wprawiamy w ruch statyczne idee. Zrealizujemy wszystko o czym zamarzysz. Zapraszamy!

dobreanimacje.pl
Studio Dobrych Animacji

Łagiewnicka 54/56
91-463 Łódź


tel: +48 786 282 428
mail: hello@dobreanimacje.pl

Studio

Oferta

Wszelkie prawa zastrzeżone dobreanimacje.pl © 2022

Close Menu

Zadzwoń do nas +48 786 282 428
lub wyślij swoje zapytanie!